Fap u derbiju sezone „nokautirao“ lidera u Čačku

Priboj/Čačak – Prvenstvo Srpske lige Zapad još nije odlučeno. Na Gradskom stadionu u Čačku FAP je nadigradio Borac 1926 i zasluženo slavio rezultatom 2:0. Golove za tim iz Priboja postigli su Mateja Grek i Veljko Plazinić.

Borac 1926 imao je priliku da pobedom pobegne ekipi Priboja na praktično nedostižnih 11 bodova, ali ovako sve još ostaje otvoreno jer su Čačani na plus pet, a do kraja šampionata ima još puno da se igra.

Pribojci su i četvrti put u poslednje dve godine pobedili Borac, i dodatno zakuvali borbu za prvo mesto i ulazak u Prvu ligu Srbije. Na krilima kapitena Plazinića, Fap je u svakom segmentu igre bio bolji rival, a nadmoć “kamiondžija” možda najbolje oslikava podatak da je lider Srpske lige Zapad za 90 minuta igre upitio svega dva udarca prema golu rivala, od toga jedan udarac išao je okvir gola.

Prvo poluvreme odigrano je bez golova, ali je u drugom tim iz Priboja bio znatno konkretniji i bolji, pa je sa dva pogotka, Greka i Plazinića, došao do tri boda.

U narednom kolu Borac odlazi na nezgodno gostovanje u Valjevu protiv Budućnosti Krušika, a FAP dočekuje Vrelo.

Meč u Čačku je posmatralo oko 2.000 gledalaca, od toga njih oko 300 bilo je iz Priboja.